Волейболистките на Раковски (Димитровград) буквално прегазиха у дома Славия с 3:0 (25:9, 25:16, 25:9) в последния мач от 13-ия кръг на първенството в НВЛ-жени, който се игра в местата зала "Младост".

Така състезателките на треньорката Габриела Айшинова записаха 7-а победа в шампионата, като с 6 загуби и 21 точки продължават да заемат 5-о място в класирането. Славия пък допусна 10-а загуба, като с 4 победи и 12 точки е 6-а в подреждането. В последния 14-и кръг от редовния сезон, в събота (9 март) от 18,00 часа, Раковски гостува на Берое (Стара Загора), докато "белите" свършиха, тъй като играха по-рано срещу Перун (Варна) в изтеглен мач от кръга.

Домакините от Раковски доминираха изцяло над съперничките, като изобщо не им дадоха възможност за съпротива. В първия и третия гейм димитровградчанки оставиха "белите" на едва 9 точки, а като цяло спечели мача само за 58 минути игра.