В повторение на мача за титлата от миналата година Реал (Мадрид) победи Фенербахче (Турция) със 101:86, но остава на 3-о място в баскетболната Евролига с 19 победи и 6 поражения. Турците са начело в класирането с 21-4.

Антъни Рандълф беше лидер на Реал (Мадрид) с 21 точки, а Серхио Люл добави 17. Джейси Каръл се отличи с 21 точки, а Еди Таварес остана с 11 точки и 3 блокади.

Костас Слукас отбеляза 15 точки за Фенербахче, а Марко Гудерич и Ян Весели останаха с по 12 всеки от тях. Николо Мели и Али Мухамед пък вкараха по 11.

След 10 минути минути игра Реал (Мадрид) поведе в резултата с 27:25, като основна заслуга имаха Рандълф и Таварес с точната си стрелба. На почивката мадридчани бяха увеличили преднината си до 52:45, а в края на третата част дръпнаха с 16 точки 77:61, след две успешни стрелби от тройката Люл и Таварес. От този момент до края на срещата фенерите така и не успяха да се върнат в мача, което осигури престижната победа на миналогодишните шампиони.
Два мача от снощната програма на 25-ия кръг имаха отношение към плейофите, а намиращите се под чертата Панатинайкос (Гърция) и Макаби (Тел Авив) спечелиха важни победи като гости.

Макаби се наложи със 77:70 при гостуването си на Байерн (Мюнхен) и има баланс от 12 победи и 13 поражения, точно след Олимпиакос. Баварците също са с 12/13 и се смъкнаха на 11-о място.

Панатинайкос отнесе с 91:67 турския Дарюшафака Текфен (Истанбул) и също записа 12-а победа. При този развой на мачовете станаха вече 6 отбора от 6-о до 11-о място, които са с близък точков актив.

Панатинайкос се поздрави с втора поредна победа като гост, като този път домакините от Дарюшафака изобщо не бяха конкурентни и неслучайно са последни в класирането само с 3 победи.
Йоанис Папапетру вкара 18 точки за детелините, Георгиос Папаянис и Ник Калатес пък регистрираха рекорден дабъл-дабъл. Папаянис заби 14 точки и взе 12 борби, докато Калатес остана с 10 точки, 11 борби и 3 откраднати топки. ДиШоун томас остана с 12 точки.

Макаби Тел Авив постигна важна победа над директен съперник, но това стана възможно благодарение на силната трета част, когато преднината на израелците стана двуцифрена- 58:47. Баварците натиснаха в последната четвърт, но не успяха да направят нищо повече от съкращаване с 4 точки.

Скоти Уилбекин вкара 19 за Макаби, както и подаде 6 асистенции. Тарик Блек се отличи с 14 точки и 7 борби, Майкъл Рол с 11 и Джон Ди Бартоломео останаха съответно с 11 и 10. За домакините Дерик Уилямс отбеляза 17 пункта и взе 7 борби.

В мач на дъното Жалгирис (Литва) победи вече отпадналия Хербалайф Гран Канария (Испания) с 98:64 и регистрира 10-а победа през сезона.