Националът Тодор Алексиев и неговият Олимпиакос (Пирея) загубиха първата полуфинална среща в турнира за Купата на CEV. "Червено-белите" отстъпиха като домакини на италианския Итас Трентино (Тренто) с 0:3 (17:25, 19:25, 24:26) в първия двубой помежду им, изигран в зала "Мелина Меркури" пред 1800 зрители.

Тодор Алексиев бе на терена и в трите гейма, но записа едва 2 точки (20% ефективност в атака, 0% перфектно и 29% позитивно посрещане).

Най-резултатен бе канадският диагонал Гавин Шмит с 12 точки (55% ефективност в атака). Маркус Бьоме завърши с 8 точки (1 ас, 3 блокади).

Лука Ветори заби 15 точки (2 аса, 1 блок, 80% ефективност в атака), а Урош Ковачевич добави 12 точки (57% ефективност в атака, 24% перфектно и 33% позитивно посрещане).

Над всички в мача бе разпределителят на Тренто Симоне Джанели, който скри топката на съперника, завърши мача с 10 точки (1 ас, 7 блока, 75% ефективност в атака).

Мачът-реванш е на 5 март (вторник), от 21:30 часа Алексиев и съотборниците му трябва да спечелят срещата с 3:0 гейма, за да се стигне до "златен" гейм.

ОЛИМПИАКОС, ПИРЕЯ (ГЪРЦИЯ) - ИТАС ТРЕНТИНО, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) 0:3 (17:25, 19:25, 24:26)
ОЛИМПИАКОС:  Ееми Тервапорти 2, Гавин Шмид 12, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 2,  Йероен Раувердинк 5, Йоргос Петреас 6, Маркус Бьоме 8 - Йортос Стефану-либеро (Константинос Христофиделис, Никос Зупанис 1, Константинос Стивактис, Рафаил Кументакис 4)
Старши треньор: ФЕРНАНДО МУНЬОС БЕНИТЕС
ТРЕНТО: Симоне Джанели 10, Лука Ветори 15, Аарън Ръсел 12, Урош Ковачевич 12, Сречко Лисинац 6, Давиде Канделаро 9 - Женя Гребенников-либеро (Маартин Ван Гаардерен, Габриеле Нели)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРИНЦЕТИ.