Защитаващият титлата си Зенит Казан отрази четири мачбола и се класира за полуфиналите на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Руснаците спечелиха решаващия "златен гейм" в реванша срещу гостуващия полски Гданск с 15:12 точки и продължават борбата за трофея.

Възпитаниците на Владимир Алекно бяха спечелили първата среща с 3:2 гейма в Полша, но във втория двубой те загубиха също с 2:3 (23:25, 23:25, 25:23, 29:27, 15:17).

Гданск можеше да елиминира Зенит, но в четвъртия гейм пропусна четири мачбола.

Максим Михайлов беше най-полезен за победителите с 22 точки, а Матю Андерсън добави 21.

Мачей Музай беше лидер за поляците с 26 точки.

Зенит, който се стреми към седма титла от Шампионската лига, ще играе на полуфиналите срещу победителя от мача тази вечер между Перуджа и Шомон. Италианците спечелиха първата среща с 3:2 гейма във Франция.