Локомотив загуби с 1:2 срещу Тотнъм и отпадна пт втория квалификационен кръг в Лига Европа. Пловдивчани се представиха повече от достойно и не бяха далеч от това да сътворят изненада.

Срещата очаквано стартира с опасно положение пред вратата на домакините. Във 2-та минута Хюн-Мин Сон получи топката в наказателното поле, финтира Петрович и шутира с левия крак, но Мартин Луков изби. В 11-та "смърфовете" извадиха късмет. След бърза атака на лондончани Ло Селсо получи отляво и центрира с едно докосване, Стивън Бергвайн засече от пеналтерията, но коженото кълбо срещна напречната греда.

Последва отговор от Локо. Анте Аралица напред след центъра и отправи силен шут от над 30 метра, изстрелът обаче далеч от очертанията на вратата.

В 26-та минута Бергвайн падна в наказателното поле на пловдивчани, сигнал обаче не последва. Това вбеси щаба на лондончани и се наложи на четвъртия съдия да успокоява Моуриньо и неговия помощник.

Последваха две сериозни възможности за Хари Кейн в рамките на пет минути. Първо след центриране от корнер нападателят засече с глава, но Луков отрази, а след това десетката получи перфектно подаване от Сон и опита технично с пета да открие резултата - стражът на домакините обаче отново спаси.

В самия край на полувремето Бирсен Карагарен пропусна да отбележи от близка дистанция след пас на Митко Илиев.

Втората част отново започна с натиск на Тотнъм. Още в началото на полувремето феновете на Локо пуснаха заря, която за кратко разсея играчите.

Парвиз Умарбаев бе фаулиран в половината на "шпорите" при една от контраатаките на „смърфовете”. Халфът ценрира след това в наказателното поле, но нито един играч в "черно-бяло" не успя да засече.

В 53-ата минута Тотнъм организира добра атака през центъра. Хари Кейн подаде към левия фланг, където Бен Дейвис центрира остро по земя към Хюн Мин Сон, който стреля от движение, но топката премина опасно над напречната греда.

В 58-ата минута Мат Дохърти центрира в наказателното поле, където Джовани Ло Селсо овладя на гърди, след което се получи неразбирателство между Диниш Алмейда и Лукас Масоеро, от което се възползва Хари Кейн. Нападателят стреля мигновено, но ударът бе в обсега на стража Луков.

В 65-ата минута Хари Кейн стреля от пряк свободен удар на добра позиция, но топката срещна стената и излетя в аут.

Пет минути по-късно "шпорите" имаха нов шанс. Джовани Ло Селсо овладя около дъгата на наказателното поле, аржентинецът залъга, че ще стреля и нагласи топката на левия си крак, но изстрелът бе в аут.

Само след минута неочаквано за мнозина Локомотив шокира Тотнъм и откри.

Лукас Салинас центрира от ъглов удар, Димитър Илиев продължи към задната греда, където Георги Минчев с глава отблизо реалзиира във вратата на Уго Лорис - 1:0.

Веднаха след гола "смърфовете" имаха възможност да удвоят преднината си. Бирсент Карагарен получи отдясно, крилото финтира Бен Дейвис и стреля, но Лорис се намеси блестящо.

В 78-ата минута се стигна до много неприятен момент. Главният съдия Харм Омерс отсъди дузпа за Тотнъм и показа директен червен картон на Диниш Алмейда. Удар с глава на Бен Дейвис бе избит с ръка на голлинията. След това Карагарен опита да разрови почват около точката за дузпата. Това не остана незабелязано и той получи втори жълт картон и съответно червен. Така Локо остана с 9 души.

Кейн не сгреши от бялата точка и изравни - 1:1.

В 85-та минута Моура пусна по земя към Ндомбеле, който успя да засече и направи пълен обрат. До края темпото спадна опасни ситуации липсваха и пред двете врати.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Петър Витанов (Филип Михалевич 81 мин.), Парвиз Умарбаев (Кристиан Илич 68 мин.), Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Анте Аралица (Георги Минчев 68 мин.), Димитър Илиев

Тотнъм: Юго Лорис, Мат Дохърти, Ерик Дайър, Давидсон Санчес (Лукас Моура 73 мин.), Бен Дейвис, Муса Сисоко (Танги Ндомбеле 62 мин.), Пиер-Емил Хьойберг, Джовани Ло Селсо, Стивън Бергвайн (Ерик Ламела 70 мин.), Хюн Мин Сон, Хари Кейн

Такава беше еуфорията на Стената след гола на Локото.