В навечерието на важния двубой срещу Кайрат, треньорът на Левски Хулио Веласкес се изправя пред предизвикателството да състави отбора си без двама от най-ценните футболисти на отбора. Срещата е насрочена за вторник от 20:30 часа на стадион "Георги Аспарухов" и ще бъде първата между двата тима в този етап на турнира.
Контузиите, които променят плановете
Акрам Бурас получи травма в 72-рата минута на последния двубой срещу Септември, когато се спука в бедрото и беше принуден да напусне терена, което предизвика тревога сред феновете. След обстойни медицински прегледи вероятната диагноза е мускулно разтежение, което може да го извади от игра за около месец. Официалната информация се очаква да бъде обявена от самия Веласкес на пресконференцията в понеделник следобед.
Бразилецът Майкон също аут от групата
Сходна ситуация е и при Майкон, който пропусна мача със Септември, след като е получил разтежение по време на реванша с Университатя. Това е първата сериозна мускулна травма за него от началото на сезона, когато Левски изигра общо седем мача – четири в европейските клубни турнири и три в българския шампионат.
Влияние върху представянето на Левски
Отсъствието на двамата ключови играчи може да окаже сериозно влияние върху игровия план на Веласкес за предстоящия мач. Специалистът ще трябва да търси алтернативни решения в състава, за да компенсира липсата на опитните и стабилни футболисти. Този климат на несигурност добавя още повече напрежение в лагера на "сините" преди сблъсъка с Кайрат.