ЦСКА Москва победи домакина Барселона с 84:76 (44:41) и среща от 20-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 15-я си успех в кампанията руснаците се утвърдиха на третото място в класирането. Нандо Де Коло заврърши с 25 точки, включително рекордните в кариерата си в мач от надпреварата 7 тройки. Никита Курбанов допринесе със 17 точки и 5 борби. Виктор Клавер беше най-резултатен за каталунците със 17 точки.

Двубоят беше много оспорван с повече от 30 смени на водачеството. Барселона имаше аванс от 68:67 в средата на последната четвърт, но ЦСКА направи серия от 10:1 точки, с която поведе със 77:68 и в последната минута и половина не допусна обрат. Испанците заемат петото място с 11 победи и 9 поражения.

Байерн Мюнхен навакса ранен пасив от 18 точки при гостуването си на Химки и стигна до победата със 71:60 (35:40) пи дебюта в турнира на новия наставник на руснаците Римас Куртинайтис. Германците загубиха първата четвърт с 10:28, но до края доминираха, за да запишат десети успех в кампанията, с което се изкачиха на седмото място в подреждането.

Ключова за успеха за гостите беше серията от 16 безответни точки в третата четвърт, след която те поведоха с 53:46 и до края не изпуснаха аванса си в резултата. Българският национал Дий Бост игра 22:26 минути за домакините. Натурализираният американец завърши с 4 точки, 1 борба и 2 асистенции, а най-добър за Химки беше Малкълм Томас с 13 точки и 10 борби. Дерик Уилямс беше най-резултатен за германците с 20 точки.

Последният в класирането Дарушафака постигна трети успех за сезона след 80:75 (45:47) над гостуващия Баскония. Тони Дъглас се отличи с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции за турския тим, а Майкъл Ерик допринесе с 18 точки и 5 борби. Мат Джанинг беше най-резултатен за испанците с 18 точки, а Йоханес Фойгтман добави 14 точки и 11 борби. Будучност регистрира трети пореден успех след 75:70 (36:38) над Гран Карания в Подгорица. Двата отбора останаха в долната половина на таблицата с по 6 победи и по 14 поражения. Норис Коул се отличи с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции за черногорците.

Реал Мадрид (Испания) - Анадолу Ефес (Турция) - 92:84

В класирането води Фенербахче с 18 победи/2 загуби, пред Реал Мадрид 16/4, ЦСКА Москва 15/5, Анадолу Ефес 13/7, Олимпиакос 12/8, Барселона 11/9, Байерн Мюнхен 10/10, Олимпия Милано 9/11 и други.