Волейболният отбор на ЦСКА успя да се спаси от втора загуба в Суперлигата на България. "Червените" надиграха много трудно и драматично у дома коравия тим на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:20, 25:16, 23:25, 22:25, 15:9) в най-интересния мач от 13-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.

@@@

По този начин ЦСКА остана еднолично начело във временното класиране с 12 победи, 1 загуба и 34 точки. Добричлии пък се смъкнаха на 4-о място с 27 точки след 8 победи и 5 загуби, с колкото са и 5-ия Нефтохимик 2010 (Бургас) и 6-ия Монтана, но с 23 и 22 точки. В следващия, междинен, 14-и кръг армейците ще гостуват на монтанчани, докато Добруджа е домакин на Марек Юнион Ивкони. Срещите са в сряда и четвъртък (30 и 31 януари) от 18,00 часа.

@@@

Домакините от ЦСКА бяха водени от опитния Ивайло Стефанов, тъй като старши треньорът Александър Попов е приет в болница, повален от тежък грип.

@@@

Първият гейм на срещата започна равностойно. "Червените" взеха аванс от две точки при 18:16, а малко по-късно две грешки на Добруджа в атака доведоха резултата до 21:17. Преднината бе достатъчна на ЦСКА да поведе след 25:20. В началото на втората част гостите от Добруджа имаха аванс при 6:4, но постепенно армейците взеха отново инициативата. Изравниха, а след това при добра серия от начален удар на Пламен Шекерджиев дръпнаха с 6 точки – 16:10. До края ЦСКА дори увеличи преднината си до убедителното 25:16.

@@@

Играчите на Пламен Христов започнаха по-добре в третия гейм, като в средата на му имаха преднината от 4 точки - 15:11. Домакините от ЦСКА, обаче, не се предадоха и изравниха при 19:19. Започна надлъгване, което завърши в полза на Добруджа - 25:23 след спорна атака в аут на Венцислав Георгиев от "червените". ЦСКА започна уверено в четвъртия гейм и поведе бързо с 8:2, когато на сервис бе Христо Цветанов. Добричлии натиснаха с начален удар и успяха да изравнят при 13:13. След това играта продължи точка за точка. В края гостите от Добруджа направиха блокада за 24:22, което бе решаващо и пратиха мача в тайбрек след 25:22. В петата решителна част ЦСКА игра по-стабилно, уверено и се поздрави с крайната победа след 15:9 и 3:2.

@@@

Над всички за ЦСКА бе Венцислав Георгиев със страхотните 27 точки (2 блока, 2 аса и 58% ефективност в атака) за победата. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев заби 22 точки (3 аса и 40% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.