Участващият с "уайлд кард" Стан Вавринка (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,96 милиона евро.
Победителят в надпреварата през 2015 година Вавринка надделя над поставения под номер 4 Милош Раонич (Канада) с 6:4, 7:6(4).

Швейцарецът спечели 91 процента от точките при вкаран първи сервис и пласира 27 печеливши удара при успеха. Той реализира единствения пробив в мача в третия гейм на първия сет, а втората чмаст стигна до тайбрек, в който той поведе с 5:2 точки и запази преднината си, за да триумфира и да вземе реванш от Раонач за загубата си на Откритото първенство на Австралия през миналия месец.

Следващият съперник на Вавринка ще бъде друг канадец Денис Шаповалов, който отстрани във втория кръг Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 6:3.

19-годишният левичар Шаповалов пласира 33 печеливши удара за победата.