Отборът на Олимпиакос направи важна крачка към класиране за четвъртфиналните плейофи в Евролигата по баскетбол за мъже, след като се наложи с 89:69 над германския първенец Байерн (Мюнхен).

Близо 14 минути игра за домакините записа българският национал Александър Везенков, който завърши срещата с 3 борби и 1 отнета топка.

Гръцкият гранд рано взе инициативата в мача и поведе с 10 точки още след първата четвърт, а до почивката играчите на Дейвид Блат вече имаха комфортен аванс от 19 точки при 50:31, което направи второто полувреме протоколно.

Най-резултатен за Олимпиакос бе Зак Лидей с 23 точки, а още 20 вкара Никола Милутинов. За Байерн Петери Копонен завърши с 15 точки, а още 13 вкара Девин Букър.
ЦСКА (Москва) спечели дербито на кръга, след като победи като гост турския Анадолу Ефес с 80:78. В герой за "армейците" се превърна американецът Кори Хигинс, който наниза победния кош само 1 секунди преди изтичането на редовното време.

Иначе срещата в "Синан Ердем Дом" бе много равностойна и нито един от двата отбора не успяваше да вземе сериозна преднина.

Така всичко се реши в последните 5 секунди на мача, когато първо Крунослав Симон реализира два наказателни удара, с които да изравни резултата, след което Хигинс вкара, за да донесе победата на руския първенец.

Най-резултатен в мача за победителите от ЦСКА бе именно Хигинс с 19 точки, а 15 прибави Кайл Хайнс.

За Анадолу Ефес с 19 точки завърши Брайънт Дънстън, а с 13 остана Крунослав Симон.
Лидерът в класирането Фенербахче постигна нов успех, печелейки у дома срещу черногорския Будучност със 76:67.

Турският тим стигна изненадващо трудно до успеха срещу един от аутсайдерите в Евролигата и той стана факт благодарение на желязната игра в защита на играчите на Желко Обрадович в последната четвърт, която домакините спечелиха с 18:9.

Никола Калинич вкара 14 точки за Фенербахче, а Ян Весели приключи с 13 точки и 9 борби. За Будучност най-резултатен бе Ърл Кларк с 20 точки, а грузинецът Гога Битадзе се отличи с 11.
В последния мач за вечерта Барселона разгроми у дома Гран Канария с 93:64. Испанското дерби предложи малко интрига, която бе налична само до почивката. Тогава преднината на каталунците бе минимална при 38:35. През вторите 20 минути обаче играчите на Светислав Пешич имаха смазващо предимство и логично се поздравиха с изразителен успех.

Най-резултатен за Барселона в мача бе Кевин Пангос с 19 точки. Крис Сингълтън прибави още 16, а с 14 остана Кайл Курич. За Гран Канария ДиДжей Строубъри вкара 15 точки.