Главният прокурор на Република България Сотир Цацаров е на двудневно официално посещение в Абу Даби, Обединените арабски емирства , по покана на главния федерален прокурор на ОАЕ д-р Хамад Сайф Бин Мусалам Ал Шамси. Посещението е съвместно с министъра на вътрешните работи г-н Младен Маринов.
В програмата на на визитата на българската делегация са планирани срещи с главния прокурор на ОАЕ д-р Хамад Сайф Бин Мусалам Ал Шамси и с Шейх Саиф бин Заейд Ал Нахиян – заместник министър-председател и министър на вътрешните работи на ОАЕ.
Основни теми на разговор между българската страна и представителите на съдебната и изпълнителна власт на ОАЕ ще бъдат сътрудничеството по наказателноправни въпроси и противодействието на организираната престъпност и тероризма, както и всички въпроси от взаимен интерес.
Прочетете още
- 10:00 „Скобелева майка" – туристическа атракция с бонус спринцовки и гащи
- 11:12 След 33 дни тежка почивка: депутатите се връщат на работа с нови, по-тежки портфейли
- 11:00 Да спасим Минчо Панайотов! Големият художник има нужда от нас
- 09:00 Наглост пред прага: Мъж рови в бебешка количка в жилищен блок в Пловдив ВИДЕО