Двама от от тримата ранени военни край Пловдив са изписани, съобщиха пред БНТ от Военното министерство, позовавайки се на информация на американското военно командване.
Припомняме, че канадски военнослужещ загина, а трима бяха ранени при при нощни полети и скокове на парашутисти над летище Чешнегирово до град Пловдив.
Трагичният въздушен инцидент се е разиграл на започналото с 24 часа закъснение военно учение. Около 1 часа след полунощ е бил извършен въздушен десант в близост до летището.
Един от военнослужещите, който скача от самолет, участваш в учението, не успява да отвори своя парашут и пада на земята без шанс да бъде спасен. По първоначална информация загиналият рейнджър е канадски парашутист.
Прочетете още
- 10:44 След разпореждането на Борисов: Правителството оттегли Бюджет 2026 ВИДЕО
- 10:57 Жена задигна козметични продукти от дрогерия в Пловдив, издирват я СНИМКИ
- 10:00 Грубостта не е любов: тревожни сигнали от Пловдив за агресия сред тийнейджъри
- 12:00 Мъж засне камион, готов да разтовари боклук край поле в Нови Искър ВИДЕО