В Търговище е задържан мъж, убил три кучета от породата "алабай". В полицията в Търговище е подаден сигнал, че неизвестен извършител чрез използване на огнестрелно оръжие в периода 30 ноември - 3 декември, е умъртвил животните в района на гробищния парк в село Баячево, информират от Областната дирекция /ОД/ на МВР в Търговище.
Породистите кучета са собственост на 38-годишен мъж от Търговище. Установено е, че извършител на деянието е 62-годишният П.П. от Търговище. Иззета е законно притежавана от него ловна пушка, с която е извършено деянието, причините за което са в процес на изясняване.
При извършена в дома на П.П в с. Баячево последваща полицейска проверка е установено, че той съхранява 18 броя патрони 12-ти калибър за ловно оръжие, без да притежава съответното разрешение. П.П. е задържан за срок до 24 ч. в районното управление. Случаят се разследва в досъдебно производство.
Прочетете още
- 08:00 "Положението е потресаващо": Сметище се образува на пътя между Вършец и Враца СНИМКИ
- 10:00 Жена блъсна пешеходка в София и я остави с разбит таз – свидетели, проговорете!
- 11:47 Нови разкрития за „Петрохан" и „Околчица": Експертизите сочат огнестрелни рани от упор СНИМКИ
- 09:00 Този път имаме рекорд: Посегнаха на декоративно зайче, поставено за украса СНИМКИ