Генерал-майор Данчо Дяков, който оглавява НСО, заяви пред медиите, че в резултат на последните грешки, които са допуснати с автомобили на службата, има негово разпореждане за това, че ползването на специален режим на движение ще бъде не практика, а изключение по преценка на началника на екипа.
Той заяви, че НСО допускат грешки, но те са взети под внимание и в момента приключват проверките по тези случаи, като хората, които са извършили нарушения, ще бъдат наказани.
Ген. Дяков отбеляза още, че през изтеклите осем месеца в НСО е била извършена оптимизация и 3% от личния състав си е тръгнал „с чест и достойнство“. По думите му има планове следващите три години тази оптимизация да продължи, както и ще се повиши професионализмът на служителите в структурата.
Началникът на НСО присъства на церемонията „Полицай на годината 2018“ и връчи награда от името на службата на комисар Любомир Костадинов, зам.-началник на отдел „Пътна полиция“ при СДВР.
Прочетете още
- 15:00 На косъм от инцидент: дете изскочи на асфалта, падна пред кола ВИДЕО
- 15:57 Разкриха как е облечен тийнейджърът, изчезнал от дни в София
- 17:55 Докато полицията го търси, той говори: прокурорският син с гръмко изявление ВИДЕО
- 18:29 Financial Times откри защо Тръмп внезапно напусна срещата на върха на Г-7