Турският журналист Шюкрю Бенли, който твърди, че бил държан 3 дни в плен в къща край Свиленград, бил собственик на две медии в родината си. Преди време 60-годишният мъж притежавал Edirne TV и седмичника Gercek Haber в Одрин.
Шюкрю Бенли, който от година и половина живее в Пловдив, бил насила отведен в къща в свиленградското с. Чернодъб на 22 декември, твърди той.
Според него нападателите му го упоили с етер. После със завързани очи го качили в автомобил. В къщата в Чернодъб го били жестоко. Съблекли го гол и му пускали ток. Похитителите обаче не спрели дотук. Те го провесили на т. нар. палестинска закачалка, облекли го в женски дрехи и направили видео на униженията му.
Турският гражданин твърди, че докато го изтезавали, похитителите настоявали да спре да пише срещу одринския кмет. После му показали клип от неговия телефон, в който ставало ясно, че одринският кмет подкрепя преврата в Турция от 15 юли. Предупредили го, че ако отиде в полицията и съобщи, ще е мъртъв.
Все пак Бенли се оплакал в полицията, след като нападателите го оставили край Пловдив на 25 декември. Той заявил пред униформените, че похитителите му откраднали и 3000 евро.
До момента няма задържани.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?