Екстремно време с дъждове и градушки засегна част от Гърция. Циклонът се движи на север към границата с България. Гръцката пътна полиция съветва да не се пътува докато продължава бурята.
Лошото време засегна силно в последните часове област Ахая в Пелопонес. От пожарната съобщават, че са получили 400 сигнала за помощ от наводнени пътища, къщи, магазини.
Спасяваха хора от засегнати от наводнението участъци. Водата отнесе и леки автомобили. Властите в Пелопонес приканват хората да останат по домовете си докато премине бурята.
Продължава трудната ситуация в Патра, където от сутринта вали непрекъснато силен дъжд. Пътища са под вода. Затворена за движение е магистралата Патра - Атина, информира БНР.
Неразказани досега истории за призраци: как празнували Хелоуин в Древна Гърция
„Сиаран" удари Европа! Има жертва, блокирани са летища
Пътуващите по обходни маршрути около Патра попаднаха на свлачища и кал. Наложи се намеса на пожарната. Полицията непрекъснато информира за състоянието на пътната обстановка в Патра и близкия град Месолонги и призовава да не се пътува.
От Гражданска защита предупреждават, че тази нощ бурята ще засегне голяма част от островите в Йонийско море.
За събота прогнозите са за силни дъждове и вятър в Северна Гърция.
Да се избягва пътуване в следващите три дни е призивът на полицията и Гражданска защита.
Прочетете още
- 02:05 Успех за България! Дара спечели "Евровизия"! СНИМКИ и ВИДЕО
- 12:00 Русия и Украйна се скараха за DARA: едните „направили" песента, другите - шоуто… Смешни сте!
- 08:00 Искаш да играеш пред блока? Първо си окоси! ВИДЕО
- 23:00 Дневен хороскоп за 18 май: Овен - забавете темпото, Телец - научете се да казвате „не"