Собствениците на ресторанти в Гърция искат изплащане на пълни заплати от държавата при затваряне на заведенията по нареждане на правителството. Започват и съдебни дела за възстановяване на щетите от пандемията.
Съюзът на собствениците на ресторанти и таверни в Гърция реши на 31 март да предадат ключовете на заведенията на премиера Кириакос Мицотакис, съобщи БНР. Това се посочва в писмо на ресторантьорите към правителството на което дават срок до края на март да промени цялостната си политика към бранша.
Затегнаха мерките за излизане от дома в Гърция!
Заведенията за хранене в страната са 80 хиляди, а в тях работят 432 хиляди души, които вече пет месеца се издържат само с помощи, се посочва в писмото до правителството.
Ресторантьорите настояват за изплащане на пълна заплата при затваряне по нареждане на властите, сваляне на данъците на 6%, забрана за прекратяване на договорите за наем и за решението на още много проблеми, възникнали от пандемията.
От съюза съобщават, че при липса на разбиране от страна на правителството започват съдебна битка за възстановяване на всички щети, нанесени от принудителното прекратяване на работа.
Прочетете още
- 16:05 Мащабни акции срещу контрабандата в Пловдивско, четирима са задържани СНИМКИ
- 13:08 Камъни с размер на портокал полетяха от 15-ия етаж към детска площадка
- 16:30 Катафалка и мъж като „зомби": Нов тревожен случай, свързван с фентанил, разтърси Пловдив СНИМКИ
- 13:44 Кой е Владимир Янков – „Владо Загатото", бизнесменът зад милионния кафе бизнес, открит мъртъв в Банкя