Нарастна броят на загиналите в горските пожари, избухнали в южната испанска провинция Алмерия. Сега жертвите са 12, а броят на евакуираните се е увеличил до 1150, докато 4000 хектара са засегнати от пожара в Алмерия.
Испанското издание "Ел Паис" съобщава, че регионалното правителство обяви тридневен официален траур в провинцията.
Най-малко 12 души загинаха при горски пожар в
В допълнение към загиналите, 23 души все още са в неизвестност, а осем са ранени, четирима от които тежко и са транспортирани по въздух до болница.
Огньовите се подхранват от ветрове до 50 километра в час. Огънят продължава да гори по два основни фланга, източен и западен, като последният, според регионалния министър на президентството Антонио Санс, е най-тревожният и причината за последните евакуации.
Използването на контролирани пожари, съчетани с въздушни пожарогасещи средства, засега е предотвратило преминаването на пламъците през магистрала основна. Първоначалните разследвания сочат като причина за паднал електропровод.
Прочетете още
- 16:00 "Той повече няма да прави така": Шофьор получи урок заради паркиране в София
- 11:00 „Рухнах емоционално": Пациентка разказа за кошмарно посещение при зъболекар в Чирпан
- 16:05 Задействаха BG-ALERT след смъртоносната катастрофа на АМ Тракия
- 14:52 От последните минути: Жесток сблъсък на "Тракия", има загинал ВИДЕО+СНИМКИ