В Единбург група активисти влязоха в официалната резиденция на британските монарси в Шотландия Холирудхаус. Те седнаха на кралската маса и започнаха да ядат храна от пластмасови съдове и да пият чай от бутилки, които бяха донесли със себе си. Протестиращите настояват за по-ниски цени на детските храни. Хората донесоха транспаранти с различни лозунги, сред които и надпис „Народът е по-силен от господаря“. Според групата активистите остават на място, а крилото на двореца е временно затворено за обществеността.
Протестиращите призовават супермаркетите да намалят цените на бебешките храни до цените от март 2021 г. и призовават шотландското правителство да финансира изцяло и да създаде обществен хранителен център за всяко 500 семейство в Шотландия.
Джоузефин О'Конър, 22-годишна студентка от Глазгоу, която се присъедини към протеста, каза: "Предприемам действия, защото съм толкова притеснена за бъдещето. "Тъй като животът продължава да се влошава, става все по-ясно, че тези, които са на власт, не се появяват да помогнат. Печалбата отново е поставена преди хората. Тя е в нашите ръце... трябва да заемем позиция, защото това е нашето бъдеще."
Жасмин Робъртсън, 19-годишна студентка и фермер от Хайлендс, също участва в протеста, съобщава Express.
„Нашата хранителна система е това, което ни обединява, но тя стана толкова крехка в ръцете на печелившите корпорации. Време е да направим място на масата за хората и да инвестираме в общности, в справедлива хранителна система, която изключва отделните хора да получават свръхпечалби“, каза Жасмин.
Протестиращите искат правителството да обърне внимание и да финансира по-добре социалната инфраструктура, която помага на хората да получат приличен достъп до храна.
Крал Чарлз и кралица Камила в момента са в Сандрингам, където монархът се възстановява от лечение на рак.
Превод: GlasNews
Прочетете още
- 12:08 Нови кадри показват бедствието, връхлетяло Струмяни ВИДЕО+СНИМКИ
- 14:00 Вчера герой на плажа, днес „зомби" на поста: Двата образа на Варна ВИДЕО
- 18:10 Разкриха кой е бил в мистериозния американски самолет, кацнал в Москва
- 15:00 Усещам го как ми мърда в устата: Червеи пропълзяха от куки, купено в Пловдив ВИДЕО
