Бременна медицинска сестра от Великобритания е починала от COVID-19. Бебето за щастие е било спасено от медиците.
Мери Агуапонг е работила за университетстката болница “Luton and Dunstable University Hospital” цели пет години.
Момиченцето е било спасено благодарение на професионализма и усърдието на нейни колеги. Към този момент не се посочва дали новороденото е с положителна проба за COVID-19, съобщава Independent.
От медицинската организация „Bedfordshire Hospitals NHS Foundation Trust” съобщават, че Агуапонг е диагностицирана с коварното заболяване на 5-ти април и е постъпила в болницата два дни по-късно, пише Нова тв.
„За нас е изключително труден момент да съобщим новината, че една от нашите медицински сестри загуби борбата с COVID-19. Тя работеше с нас през последните 5 години и беше изключително уважаван и ценен за нас кадър. Фантастичен медицински работник и олицетворение на всичко, което нашата организация подкрепя”, казва директорът на тръста.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума