От 3 юни Италия отваря границите. Ще бъде позволено пътуването от и до чужбина, както и между отделните области на страната.
Някои региони искаха това да стане по-скоро, но премиерът Джузепе Конте настоява за по-бавно и постепенно връщане към нормалността. Опасенията са, че обратното може да доведе до втори пик на болестта.
Италия е страната с най-строга карантина и през март стана първата в Европа европейска държава, наложила ограничения на национално равнище. Преди две седмици правителството позволи заводите отново да заработят и отвори парковете. С разрешаването на свободното пътуване от 3 юни, италианското правителство се надява да спаси летния туристически сезон.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща
