В Главна дирекция „Гранична полиция“ е получена информация, че Министерството на вътрешните работи на Германия, заедно с Федералната полиция, са установили процедура за вход на български сезонни работници. Това съобщиха от пресслужбата на полицията.
Съгласно тази процедура, сезонните работници могат да влизат на територията на Германия само през следните международни летища: Хамбург; Берлин-Шьонефелд; Лайпциг; Дюселдорф; Франкфурт-Хан; Карлсруе/Баден-Баден; Нюрнберг.
Влизането на територията на Германия през морската или сухоземната граница от съседните й държави е забранено.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума