Коронавирусът напада не само белите дробове, но и редица други органи, след като проникне в човешкия организъм. Това става ясно от публикувано току-що изследване на Университетската клиника "Епендорф" в Хамбург.
Коронавирусът напада всички тези органи
В рамките на изследването медици и микробиолози са анализирали резултатите от аутопсии на 27 човека, починали в резултат от зараза на новия коронавирус. Най-високата концентрация на вирусни частици изследователите са открили в дихателните пътища. Но следи от вируса са били открити и в бъбреците, сърцето, черния дроб, мозъка и кръвта.
Затова е особено важно при лечението на пациенти с COVID-19 да се обръща внимание не само на белите дробове, но и на другите органи, които коронавирусът напада, призовава проф. Тобиас Хубер, ръководител на изследването, пише Дойче веле.
Това обяснява широкия спектър на симптомите
Според учените, именно доказаното наличие на вирусни частици в различни органи обяснява широкия спектър на симптомите при зараза с новия коронавирус. В частност резултатите от изследването дават обяснение и за зачестилите случаи на бъбречна недостатъчност при пациенти с COVID-19, смятат учените.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща