Румънският кораб „Антония“ се е блъснал в 01:55 ч. в носеща греда на моста на гранично-пропускателния пункт "Бачка Паланка-Илок" между Сърбия и Хърватия, съобщи регионалната телевизия Ен 1.
Плавателният съд е превозвал 1000 тона изкуствен тор. От силния удар шлепът в започнал да пропуска вода и бързо е потънал. Корабът е невредим и е задържан от сръбските власти, докато тече разследване за установяване на причините за сблъсъка.
Граничният пункт е затворен. Все още не са ясни евентуалните щети, които голямото количество изкуствен тор във водата би могло да причини на околната среда.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума