Лидерът на европейските либерали Илхан Кючюк, заедно с колегата си Влад Ботош (член на ЕП от Румъния) и Хелмут Брандщетер от австрийската либерална партия NEOS, излизат на демонстрация в понеделник пред Министерството на вътрешните работи във Виена срещу ветото, наложено от австрийското правителство на България и Румъния за членство в Шенген.
„Отказът за приемане на България и Румъния в Шенгенското пространство предизвиква разочарование и неудовлетвореност сред гражданите, които с право се стремят към същите права като другите държави от ЕС. Демонстрацията цели да покаже желанието ни, както и желанието на гражданите на нашите държави, за пълна интеграция, единство и премахване на дискриминационните бариери, които вярваме, ще срещнат разбиране и в не малка част от австрийското общество. Тук не става въпрос само за Шенгенското пространство, а за признаването, уважението и спазването на принципите на равенство и солидарност в Европейския съюз. Това е колективен глас, изискващ справедливост", категоричен е Кючюк.
По-рано днес, в пост във Фейсбук, евродепутатът призова всички граждани, които усещат това вето като несправедливо третиране и пречка към пълното европейско обединение, да се присъединят към демонстрацията.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход