Два противопожарни самолета бяха изпратени спешно край Париж, след като в неделя избухна голям горски пожар във Фонтенбло, на около 60 км югоизточно от френската столица.
Огънят е обхванал над 800 хектара и продължи да се разпространява и през нощта. Заради пожара беше частично затворена магистрала А6, а движението на влаковете от и към гара „Лион“ в Париж се забави с до шест часа.
С настъпването на тъмната част на денонощието самолетите преустановиха полетите си, а превантивно бяха евакуирани около 15 къщи в село Водуе. По думите на ръководителя на операцията без въздушната подкрепа е можело да се стигне до евакуация на още населени места.
Според Националната федерация на пожарникарите за първи път противопожарни самолети са пренасочени от Южна Франция към района на Париж заради мащабен пожар.
От началото на годината горските пожари във Франция вече са унищожили около 17 000 хектара, а властите очакват засегнатите площи скоро да достигнат 25 000 хектара, двойно повече спрямо същия период на миналата година.
Прочетете още
- 10:00 "Разбиха колата ни на плажа": българи алармират за серия от кражби в Гърция
- 08:58 "Американската мечта": Пловдивчанка засне три "зомбита" на пейка в Пловдив ВИДЕО
- 07:59 От 70 години тази проста идея спасява милиони животи
- 23:00 Дневен хороскоп за 13 юли: Овни, идва прилив на енергия - гответе се за действие!