Огромна бомба от Втората световна война бе открита във Венеция. Това ще наложи временна евакуацията на хиляди жители на град.
Градската управа каза, че трафикът по въздух и вода ще бъде преустановен на 2 февруари, така че 220-килограмовата бомба да може да бъде обезвредена. Въздушното пространство над града също ще бъде временно затворено по време на операцията по обезвреждането, пише БНР.
Бомбата бе открита близо до промишленото пристанище Маргера, което е далеч от историческия център на града. По време на обезвреждането на бомбата обаче историческият център на Венеция ще бъде отцепен от континенталната част на града. Двете части са свързвани или по море с корабчета или чрез Моста на Свободата, по който преминават колите, влаковете, автобусите и трамваите.
Заради обезвреждането на 2 февруари около 3500 души ще напуснат временно домовете. Къмпинг и шест хотела също ще бъдат засегнати.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО