43-годишен чех е обвинен в умишлено разпространение на COVID-19 и затова може да бъде осъден на три години затвор.
Именно за това престъпление прокуратурата в Чехия е обвинила жителя на град Влашим, на 65 км югоизточно от Прага.
"Срещу 43-годишен жител на Влашим, обвинен в умишлено разпространение на коронавируса, е заведено наказателно дело. Очаква го присъда до три години затвор", обяви говорителят на полицията Барбора Шнивейсовам.
Полицията е установила, че мъжът, на когото е било наредено да се самоизолира у дома след положителен тест за COVID-19, е пренебрегнал това изискване и е посещавал обществени места без медицинска маска. Той е обвинен в умишленото застрашаване на здравето и живота на близо 100 граждани, с които е бил в контакт.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО