Словения обяви край на епидемията от коронавируса в страната и облекчи граничния контрол с ЕС.
Междувременно балтийските републики създадоха първата зона за свободно пътуване в Европа в опит да дадат тласък на икономиките си, пострадали от пандемията от COVID-19.
Словения стана първата европейска държава, сложила официално край на епидемиологичното положение. Отсега нататък хората, пристигащи в страната от други държави в Европейския съюз, няма да бъдат под карантина.
Причината за това решение на правителството е, че през последните две седмици в страната не са установени повече от 7 нови случая за ден.
В двумилионната Словения досега са потвърдени под 1500 заразени с Covid-19, а починалите са 103-ма.
Въпреки обявения край на епидемията обаче гражданите ще трябва да продължат да носят маски на закрити обществени места и да спазват дистанция.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща