Tоварен влак без машинисти потегли от Словакия и се изтъркаля безконтролно чак до Унгария. Инцидентът е станал през нощта, след като на железопътна гара в Словакия е излязло от строя разпределително табло. Неуправляемият влак тръгнал по наклон покрай град Кошице. Железопътните работници не успели да спрат композицията и тя преминава границата.
Влакът беглец, който е превозвал месни продукти, е изминал 25 км през унгарска територия. Движил се е по железопътна линия с интензивен трафик и голям обем на товарните превози.
Никой не е пострадал в резултат на необичайния инцидент. Въпреки това движението между унгарските градове Хидашнамети и Абауйсанто е било временно блокирано, пише Телеграф. Освен това се наложило железопътният граничен пункт да бъде затворен за известно време.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО