През изминалата нощ Русия е била подложена на една от най-мащабните атаки с безпилотни летателни апарати от началото на конфликта, предава ТАСС.
По данни на руското Министерство на отбраната дежурните средства за противовъздушна отбрана са прихванали и унищожили общо 456 украински дрона от самолетен тип над 16 региона и анексирания полуостров Крим.
Най-тежка е ситуацията в Република Татарстан, където промишлени и цивилни обекти в град Нижнекамск са станали обект на директни удари.
От пресслужбата на ръководителя на региона съобщиха за загинали граждани, а в района бе обявен официален траур. Към засегнатите зони спешно са насочени допълнителни медицински екипи от Набережни Челни, а градският прокурор Илнур Гаянов лично следи ликвидирането на последиците и защитата на засегнатите жители.
Вълната от атаки беляза сериозна активност и в Ростовска област, където над 70 безпилотни апарата бяха свалени над Каменск-Шахтински и още седем района. Според местните власти интензивен обстрел е регистриран още в Тулска, Калужка и Воронежка област.
Във Воронежка област падащи останки от прихванати дронове са причинили материални щети в няколко населени места. Поразени са селскостопанска постройка, жилищни сгради с избити прозорци и повредени газопроводи, както и превозни средства, но по предварителни данни там няма пострадали хора. Огледите на засегнатите зони и оценката на щетите продължават в цялата страна.