Дете и четирима възрастни, загинаха тази нощ, след като гореща вода от отоплителната система заля хостел в руския град Перм.
Най-малко трима пострадали са откарани в болница с различна степен на изгаряния.
Хостелът е разположен в приземния етаж на жилищна сграда.
Според една от първоначалните версии отоплителната тръба се е спукала в хостела, според друга - на горните етажи, след което горещата вода е заляла приземните помещения. Образувано е досъдебно производство за оказване на услуги, които не отговорят на изискванията за опазване на живота и здравето на потребителите и са довели до смърт по непредпазливост на две лица или повече лица.
По решение на началника на Следствения комитет Александър Бастрикин случаят е предаден на централния апарат с цел възможно най-пълно и оперативно разследване.
Губернаторът на Пермска област Максим Решетников съобщи, че хостелът не е имал авариен изход.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО