Руският президент Владимир Путин предупреди Киев, че ако украинските власти се опитат да продължат да извършват терористични нападения на руска територия, отговорът ще бъде жесток, пише ТАСС.
Държавният глава обвини Украйна, че се опитва да взриви участък от газопровода „Турски поток”.
„Бяха извършени редица терористични атаки и опити за нападения срещу електрическата и газовата инфраструктура на страната ни, включително опит за бомбен атентат в участък от газопреносната система „Турски поток”, заяви Путин.
Взривове разтърсиха Киев СНИМКИ
Той подчерта, че киевските власти стоят зад експлозията на Кримския мост.
„Данните от експертизите и оперативната информация, сочат, че взривът от 8 октомври е терористичен акт. Терористична атака, целяща да унищожи гражданската критична инфраструктура на Русия. Също така е очевидно, че украинските специални служби са поръчали, организирали и извършили терористичния акт”, заяви руският президент.
Освен това Путин обвини Украйна в ядрен тероризъм - обстрел на Запорожката атомна електроцентрала и опити за саботаж на Курската АЕЦ.
Путин обвини украинските спецслужби за Кримския мост, камионът минал през България
Прочетете още
- 08:00 Грозно посегателство и вълна от доброта: Обстреляха с яйца колата на майка на дете с ДЦП в София
- 21:00 Учени шокираха света: молитвата може да ви подари 7,5 години живот
- 10:00 Каруца с огромен товар по улиците на Сливен раздели мрежата СНИМКА
- 09:00 Шофьор срещу пешеходец: Кой сгреши на тази пешеходна пътека в Плевен? ВИДЕО