Ръководителят на руското министерство на строителството Владимир Якушев и заместникът му Дмитрий Волков се заразиха с коронавирус.
"Ще се подложа на лечение под наблюдението на лекарите в една от градските болници. Оставам на разположение", цитира пресслужбата думите на Якушев.
За временно изпълняващ длъжността е назначен заместник-министърът Никита Сташишин. От пресслужбата допълниха, че диагнозите на Якушев и Волков са потвърдени с компютърна томография.
В Министерството на строителството от края на март повече от 80% от служителите са преминали на работа от разстояние. Якушев беше назначен за министър на строителството и жилищното настаняване през май 2018 г, пише БГНЕС.
В четвъртък руският премиер Михаил Мишустин обяви, че е получил положителен тест за коронавирус.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума