Украинският президент Володимир Зеленски каза, че би искал американският президент Джо Байдън да посети Украйна. Миналата седмица президентът на САЩ сподели, че иска да замине, въпреки че все още се водят дискусии дали високопоставен американски служител ще посети Украйна.
„Мисля, че ще го направи. Той (Байдън) е лидерът на Съединените щати и затова трябва да дойде тук, за да види от първо лице, каза Зеленски в интервю за CNN относно евентуално посещение на американския президент Джо Байдън в Украйна.
Президентът Байдън каза миналата седмица, че убийствата на цивилни, извършени от руски сили, изглеждат като геноцид.
„На същото мнение съм като президента Байдън“, заяви Зеленски. „Вижте какво се случи в Буча. Ясно е, че това не е война, а геноцид. Просто убиваха цивилни. Не войници, а цивилни. Разстрелваха хора по улиците", обясни украинският президент.
Байдън отказа да нарече събитията в Буча "геноцид"
Прочетете още
- 20:35 Въоръжен грабеж в София: Маскирани с пистолет нахлуха в магазин, полиция отцепи цял квартал
- 09:00 „Обичам хората, които мразят да губят"
- 14:00 Леден капан във Враца: Коледа под знака на гнева, кръвта по тротоарите и "празничния" кючек на БКС СНИМКИ+ВИДЕО
- 21:00 Известните българи, които станаха родители през 2025 г.