Над 10 души са починали и стотици са натровени на коледни тържества във Филипините.
Най-малко 11 души са починали, а повече от 300 са в болница, след като са пили домашно вино от кокосови орехи. Натравянията станали в две провинции южно от Манила, като всички са свързани с употребата на питие, което местните наричат „Ламбаног”. То е много популярно по коледните празници и други тържества.
Жителите на островната страна варят тонове от питието, като всеки слага в него добавки на вкус, които понякога са опасни. Властите редовно издават предупреждения, че питието може да съдържа метилов алкохол и трябва да се избягва.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!