Най-малко 30 души са били убити от бомба, която избухна на пълен с хора мост в североизточна Нигерия, пише Ройтерс.
Бомбата била взривена около 17:00 местно време в град Гамбору, на мост, който свързва Нигерия и Камерун.
Поне 35 души са били ранени и откарани в болница, казва свидетел на атаката.
Армията на Нигерия каза, че ще коментира случилото се по-късно.
От групата Обединени граждански сили, създадена да се бори с терористите от Боко Харам, потвърдиха за атаката и предварителния брой на жертвите. В първите часове след експлозията, никой не беше поел отговорност за нападението.
Боко Харам е терористична организация, местен клон на Ислямска държава, като редовно извършава нападения и атентати в този район на Нигерия.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО