Четирима мъже бяха арестувани днес за незаконно влизане в имота на британския премиер Риши Сунак в Северна Англия, съобщи в изявление местната полиция, цитирана от Ройтерс.
"Арестувахме четирима души в имота на премиера в собствения му избирателен район този следобед. Служителите ни задържаха четиримата мъже само минута след влизането им в имота", се допълва в изявлението.
Активистка група, наречена "Ют Диманд" ("Младежко искане") публикува в социалните мрежи видеозапис, на който неин член се изхожда в езерото в имота на Сунак, съобщи Асошиетед прес.
Инцидентът стана малко повече от седмица преди парламентарните избори във Великобритания, които ще предопределят бъдещето на Сунак.
Активистката група е против издаването на нови разрешителни за добив на петрол и газ и настоява да бъде наложено оръжейно ембарго на Израел, отбелязва Ройтерс.
Прочетете още
- 16:00 "13-годишна – мъртвопияна!": Жена разказа за пияно момиче в лунапарк в Пловдив
- 17:00 Призив към младите: Гласувайте - бъдещето се създава и от вас!
- 19:44 Стрелецът, взел заложници в Киев, е елиминиран по време на задържането си СНИМКИ 18+
- 18:00 От седмица: Вода тече от спукана тръба в София. Кой ще плаща сметките?