12 души загинаха и 46 бяха ранени тази нощ при сблъсък на два пътнически автобуса в североизточен район на Алжир, съобщиха осведомителните агенции.
Катастрофата е станала в ранните часове на деня на шосе между провинциите Бискра и Ел Уед край населеното място Астил. Загиналите са на възраст между 19 и 73 години, казаха от спасителните служби.
Президентът на Алжир Абделмаджид Тебун, който е в Берлин за мирната конференция за Либия, е поднесъл съболезнования на близките на загиналите и е разпоредил на премиера Абделазиз Джерад и на министрите на вътрешните работи и на здравеопазването да осигурят необходимата помощ на пострадалите.
Предполага се, че причина за катастрофата е превишена скорост.
Според правителствени данни през миналата година от пътнотранспортни произшествия в Алжир са загинали 3275 човека и над 30 хиляди са били ранени.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО