Две ракети са паднали снощи в „Зелената зона“ в иракската столица Багдад, където се намира американското посолство. Няма информация за пострадали.
Отекнали са две силни експлозии, последвани от сирени, съобщи Ройтерс.
Най-малко една от ракетите „Катюша“ е паднала на 100 метра от американската мисия, съобщиха източници от посолството.
Това е третата ракетна атака по „Зелената зона“, след убийството на иранския генерал Касем Сулеймани от американски дрон миналия петък.
Ударът в Багдад беше нанесен 24 часа, след като ирански ракети поразиха бази в Ирак, в които се намираха американски военни.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО