В арменската столица Ереван започва Осмата среща на върха на Европейската политическа общност.
Форумът събира повече от 50 държавни и правителствени лидери от Европа. България е представена от президента Илияна Йотова. За първи път, като страна гост извън Европа, се включва Канада. Срещата на върха ще бъде председателствана съвместно от председателя на Европейския съвет Антонио Коща и министър-председателя на Армения Никол Пашинян.
Надсловът на форума е „Изграждане на бъдещето: Единство и стабилност в Европа“. Вчера президентът Илияна Йотова и премиерът на Армения подписаха декларация за стратегическо партньорство между двете страни. По-късно Йотова се срещна и с арменския президент.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив