Най-малко 28 души загинаха през последните две денонощия в индийския щат Утар Прадеш поради необичайните студове в Северна Индия, съобщава телевизия "Нюз 18", като уточнява, че щатските власти не информират за броя на жертвите и журналистите събират данни от местните власти.
Според вeстник "Ню индиан експрес" от началото на месеца в щата са загинали от студ над 140 души. Тези данни също не са потвърдени официално, предаде ТАСС.
Според индийската метеорологична служба най-ниската температура в този щат през последното денонощие е била 3,6 градуса по Целзий, а максималната - близо 11,2 градуса. Обичайно средната максимална температура на въздуха през зимата в региона е над 20 градуса.
Тази нощ бе най-студена за годината в граничещия с Утар Прадеш столичен окръг Делхи, където термометрите показваха в различни райони от 1,7 до 3,1 градуса. В града няма парно отопление, а през нощта бедните палят огньове или се греят с печки на въглища.
Столичните власти събират дарения - одеяла, за да ги раздават на безимотните. Жертва на ниските температури стават хора от бедните квартали, които нямат средства за електрическо отопление, и надничари, които най-често нощуват на гола земя, уточнява агенцията.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО