Пластмасови торбички са предизвикали смъртта на див елен в Тайланд. Животното е погълнало 7 килограма торбички и друг боклук. За това алармира официален представител на страната.
Държавата в Югоизточна Азия е един от най-големите потребители на пластмаса в света, като тайландците използват до 3 000 пластмасови торбички за еднократна употреба всяка година, независимо дали за опаковане на улична храна, напитки или опаковане на хранителни стоки.
Морски животни като костенурки редовно загиват в затлачените от отпадъци води.
Сега бичът на пластмасовите отпадъци засяга животните на Тайланд на сушата.
Властите съобщиха, че 10-годишен елен е намерен мъртъв в национален парк в провинция Нан на около 630 километра северно от столицата Бангкок. При аутопсия са открити „пластмасови торбички в стомаха, което е една от причините за смъртта му“, заяви Криангсак Таномпун, директор на защитения регион в националния парк “Хун Сатан“, пише БГНЕС.
Няколко големи търговци на дребно обещаха да спрат да използват пластмасови торбички за еднократна употреба до януари следващата година.
Прочетете още
- 18:00 Жена твърди, че кучета от автомивка във Варна са нападнали нея и домашния ѝ любимец
- 17:00 "Обичаше всички": Застреляха обгрижвано куче в Пловдивско, търсят стрелеца
- 16:00 Любовта удря като гръм през май! Тези 3 зодии срещат съдбовния човек
- 20:15 "Водни боички издържат повече": Пловдивчани недоволстват от нова пътна маркировка СНИМКИ