5-годишно момче оцеля, след като е било захапано и замъкнато в плувен басейн от 3-метров питон в Австралия.
Детето си е играело на ръба на басейн в крайбрежния град Байрън Бей, когато змията излязла от близката растителност, а след това нападнала момчето. Питонът захапал малкия Боу, а след това го завлякъл в басейна, където се увил около крака му. След падането в басейна детето е извадено от 76-годишния си дядо, предава BBC.
"Мисля, че питонът беше там, чакайки плячка – птица или нещо друго, което се оказа Боу. Той се размина само с леки наранявания. След като почистихме кръвта на Боу му казахме, че няма да умре, защото змията не е отровна", разказа бащата.
"Това е Австралия, змиите са част от пейзажа", казал още бащата. Той подчерта, че змията била пусната на свобода.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие