С 12% поскъпват от днес таксите, които се заплащат за преминаване по автомагистралите в Сърбия, съобщиха от МВнР.
За най-често използваните от български граждани участъци те са следните:
- от Цариброд до Ниш – 210 динара (1,78 евро);
- от Белград до Ниш – 900 динара (7,65 евро);
- от Ниш до Прешево – 600 динара (5,10 евро);
- от Белград до Шид – 410 динара (3,48 евро);
- от Нови Сад до Белград – 240 динара (2 евро);
- от Белград до Суботица – 630 динара (5,35 евро).
Таксите могат да бъдат заплащани в динари, евро или с банкови карти.
От МВнР напомнят, че контролът на средната скорост, която е 130 км/ч, по автомагистралите в Сърбия, се извършва като се измерва времето от пункт до пункт за плащане на магистралните такси.
Освен контрола на средната скорост, сръбските полицейски власти използват подвижни радари, както и необозначени полицейски автомобили, оборудвани с камери, които снимат нарушенията.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава