В продължение на повече от 24 часа валя обилен сняг в италианските Апенини, в района на Емилия Романя, с натрупвания до 100 см на над 500 м и чести прекъсвания на електрозахранването.
Влажният и студен поток, засягащ Романя, не спира, с обилен сняг по хълмовете зад брега и на надморска височина над 400-500 м. Ситуацията е критична в Пенабили,Римини, където прекъсванията на тока продължават, а снежните натрупвания вече са достигнали 1,30 м. Проходът Кантониера беше затворен заради лавини.
Заради лошото време училищата са затворени в южния град Потенца и някои райони на северните провинции Модена и Римини.
Силният сняг причини големи задръствания през уикенда и в части от Източна и Централна Германия. Няколко души са леко ранени, а движението по няколко магистрали е парализирано в продължение на километри.

Времето в Италия ще остане нестабилно, с висок риск от дъжд и бури, особено на големите острови. Облачност ще обхване и централната и северната част на страната.
Подобрение ще настъпи едва през следващите дни, особено на север и отчасти в центъра. Южните райони ще продължат да бъдат засегнати от облачност и дъжд, с несигурно време в сряда, 25 януари и четвъртък, 26 януари.

Прочетете още
- 15:10 След хаоса на АМ „Тракия": Огънят тлее, движението е бавно, полицията следи за нарушители
- 12:00 Нахлуване в автомобил, напрежение и десетки полицаи след инцидент с тежка техника в Бургас ВИДЕО
- 12:29 Напрежение в Пловдив: След забележка за паркиране шофьор извадил пистолет, твърди очевидец
- 11:00 Мъж даде вода на пепелянка, видеото раздели мрежата