Властите на Австралия са изгубили контакт със самолет, участвал в гасенето на горските пожари в щата Нов Южен Уелс в югоизточната част на страната, близо до Сидни, съобщи държавната пожарна служба в Туитър.
"Пожарната служба на Нов Южен Уелс разследва съобщения за сериозен инцидент със самолет в южната част на Нов Южен Уелс, станал по обед. Комуникацията е загубена с голям въздушен танкер, който е работил в района на Сноуи Монаро", заявиха от пожарната служба.
The NSW Rural Fire Service is investigating reports of a serious incident involving an aircraft in southern NSW this afternoon.
— NSW RFS (@NSWRFS) January 23, 2020
Contact was lost with a Large Air Tanker which was working in the Snowy Monaro area. #nswrfs #nswfires pic.twitter.com/i6u1mlZsZ0
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО