Стотици продемократични активисти протестираха пред американското консулство в Хонконг в нов призив към международната общност да окаже натиск върху Пекин да спазва демократичните права и свободи, предаде БГНЕС. Демонстрациите в автономния регион не стихват вече трети месец на фона на тежките сблъсъци между полиция и активисти.
Милиони недоволни превзеха улиците на Хонконг през последните 14 седмици – най-голямото предизвикателство към управлението на Пекин, след като Великобритания върна мегаполиса на Китай през 1997 г.
Протестът в неделя събра стотици демонстранти, развяващи американския флаг. Хората скандираха в продължение на часове под прозорците на консулството, въпреки горещините. Те призоваха САЩ да окаже натиск върху Пекин да изпълни исканията им и Конгресът да приеме наскоро предложен закон, с който да изрази подкрепа към продемократичните протести.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ