Следващият епицентър на коронавируса може да се окаже Африка, предупреди Световната здравна организация, предаде Би Би Си, цитирана от БНР.
През изминалата седмица на континента е регистриран ръст на случаите на заболяването
Досега в Африка са регистрирани близо 1000 смъртни случаи и над 18 000 заразени и тези нива са далеч под Европа и САЩ.
Но СЗО предупреди, че коронавирусът явно се разпространява от африканските столици. И изрази притеснения, че континентът няма достатъчно респиратори, за да се справи с Covid-19.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума