Катарски танкер за природен газ прекоси Ормузкия проток в неделя. Това стана за първи път от началото на войната с Иран. Танкерът се насочи към Пакистан, докато Вашингтон продължаваше да чака отговора на Техеран на последните си предложения за започване на мирни преговори.
След около 48 часа относително спокойствие след спорадични сблъсъци миналата седмица, които разтърсиха едномесечно примирие, Кувейт засече няколко враждебни дрона във въздушното си пространство рано в неделя, съобщиха властите.
Но превозвачът Al Kharaitiyat, управляван от QatarEnergy, премина безопасно през пролива и се насочваше към пакистанския Порт Касим, според данни на фирмата за анализи на корабоплаването Kpler. Това е първият катарски кораб, превозващ втечнен природен газ, прекосил пролива, откакто САЩ и Израел започнаха войната на 28 февруари.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив